הוברמן - כאן צומחים מותגים
העתיד כבר כאן – PLA (Polymerized Lactic Acid)

במשך העשורים האחרונים עולה המודעות בקרב העולם לחשיבות המחזור בשימור איכות הסביבה. עולם האריזה עומד באתגרים הולכים ונשנים לשימוש בחומרים הניתנים למחזור. המעבר מפח לזכוכית, ולפלסטיק באיכויות שונות. השימוש המוגבר ומעבר עולם האריזה ל- PET, פלסטיק הנחשב לבעל מחזור גבוה ביותר, עזר רבות לאיכות הסביבה, אך חומר העתיד כבר נמצא מעבר לפינה- PLA. בין המוצרים החדשים אשר מגיעים לשוק הם בקבוקים וצנצנות העשויים מחומר טבעי PLA (Polymerized Lactic Acid), שרף פלסטיק המיוצר מתוצר לוואי של תירס!!! (כן,כן, קראתם טוב...)

יתרונות ה- PLA הרבים כוללים את העובדה כי בכדי לייצור את ה- PLA כשרף פלסטיק, דרושה בערך 30%-20 אנרגיה פחות והוא מפיץ רק חצי דו תחמוצת הפחמן אשר סוגי פלסטיק העשויים ממוצרי נפט תעשייתיים.

מכיוון שPLA עשוי מתירס במקום תוצרי נפט, ודורש כמות נמוכה משמעותית של אנרגיה לייצור, העלויות שלו עשויות לעבור פחות תנודתיות לעומת סוגי הפלסטיק העשויים מתוצר נפט.

מספר עובדות על ה- PLA :

אילו מוצרים מתאימים ביותר לשימוש ב- PLA ? PLA אידיאלי למוצרים המבוססים על שמנים, כמו כן מוצרים בעלי תוספי ריח וריח. PLA יכול להכיל בהצלחה גם סוגים רבים של ממיסים.

מהם מאפייני הגבול של ה- PLA וכיצד הם משפיעים על חיי המדף של המוצרים? בהשוואה ל- PET, לבקבוקי PLA שאינם צבועים יש רמת נדיפות גבוהה פי 8 למים ולחמצן. למרות זאת, הוספת צבע לשרף זה יכולה להוריד רמות אלו. אם המוצר אשר אתה ממלא מבוסס על מים, PLA לא יהיה הבחירה המושלמת לשימור מוצרך (יותר ממספר חודשים).

האם מוצרי מזון ומוצרי תזונה יכולים להיות ארוזים בתוך ה- PLA ? לשרף ה- PLA יש אישור של ה- FDA ומתאים למוצרי מזון. נעשה בו שימוש נרחב לבקבוקי מים, מיץ וחלב, כמו כן גם למגשי סלטים וארוחות.

האם יש מוצרים שלא מומלץ לארוז ב- PLA ? PLA עשוי מ- חומצה polylactic, כך שמוצרים המרכיבים חומרים כימיקלים חזקים לא מתאימים ל- PLA. בנוסף, מספר מוצרים המבוססים על מים יכולים להיות בעייתיים למילוי ב- PLA מכיוון שמים יכולים להתנדף במשך הזמן, לשנות את מבנה המוצר.

האם בקבוקי ה- PLA יכולים לעמוד בהקפאה? ובחום? בקבוקי PLA מלאים יכולים לעבור הקפאה והפשרה בהצלחה, ובקבוקים לא מלאים יכולים לעמוד בחום של עד 120°F (בקבוקים מלאים יכולים לעמוד אף בטמפרטורות גבוהות יותר).

האם הבקבוקים יכולים להתכלות על המדפים, או אצל הצרכן הסופי? PLA מתכלה בתנאים תעשייתיים בלבד ולכן לא יתכלה או יתפרק על המדפים. בכדי להתכלות, PLA צריך להיות חשוף לטמפרטורות הגבוהות מ- 140°F ולחות גבוהה יותר מ- 90% במשך 60-80 ימים.

באילו צבעים וקישוטים ניתן להשתמש על ה- PLA? PLA מקבל מגוון רחב של צבעים, וניתן לקשט אותו במספר דרכים. כיתרון נוסף, PLA ידוע בכך שהוא יכול להחזיק את פרטי ההטבעה בצורה טובה יותר מאשר PET.

כחברה המובילה בתחום האריזות, אנו מביאים לכם את ההתפתחויות הטכנולוגיות החדישות ביותר מעולם האריזה. בעתיד הקרוב תוכלו למצוא דוגמאות של אריזות העשויות מ- PLA ובכך תוכלו להתנסות בחומר החדש אשר יעשה מהפכה בתחום המחזור העולמי.

רשימת נושאים
DIY
צור קשר